Több mint 100 millió forintot szán ázsiai tanulók toborzására egy magyar egyetem
A pályázatban olyan toborzó cégek jelentkezését várja az egyetem, melyek külföldről hoznának hallgatókat az intézménynek.
A pályázatban olyan toborzó cégek jelentkezését várja az egyetem, melyek külföldről hoznának hallgatókat az intézménynek.
Átlépte a 35 ezret az alap-és mesterszakokon, valamint az osztatlan képzéseken tanuló külföldi hallgatók száma.
A hallgatók tandíja mellett a Stipendium Hungaricum program a lakhatást és az ösztöndíjat is finanszírozza.
Átlépte a 40 ezret a magyar egyetemeken tanuló külföldi hallgatók száma.
Mutatjuk, melyik magyar egyetemek a legnépszerűbbek az alapszakra járó külföldi egyetemisták körében.
A Magyarországon tanuló egyetemisták mindössze körülbelül 10 százaléka külföldi állampolgár.
A külföldi hallgatók magas létszáma hatással van a lakáspiacra, az árakra, és a holland hallgatók hozzáférhetőségére is.
Vizsgálatot követeltek a hallgatók, miután megtudták, hogy az ELTE külföldiek számára látogatható Summer University négyhetes programján két amerikai fehér nacionalista is részt vett.
Van köztük, aki műfordítással, tolmácsolással foglalkozna és olyan is, aki a pekingi egyetemen oktatná a magyar nyelvet.
Majdnem negyvenezer külföldi hallgató tanul Magyarországon, több felsőoktatási intézményben egészen színes, multikulturális a közeg. Ezzel mindenki nyer, a magyar és a más országból érkező egyetemisták is – nyitottságot, nyelvtudást, értékes kapcsolatrendszert. De milyen japán, thai vagy pakisztáni hallgatóként nálunk tanulni, és van-e olyan magyar szokás, ami eleinte furcsa volt számukra?
A diákok az ukrán légtér lezárása miatt nem tudnak hazajutni.
Egy friss kutatásból kiderül, milyen kép alakult ki a magyar egyetemekről a külföldi sajtóban, illetve az is, egyes intézmények mitől váltak népszerűvé.
„Lényegében amióta van ChatGPT, azóta minden egyes kompetenciamérésen használtuk” – mesélte a lapunknak egy Budapesti gimnázium 11-es diákja. Azt is hozzátette, hogy alig van olyan diák, aki ne így tenne.